Blog

 • 20/09/2021 0 Komentarze
  Stylowe meble barokowe - czym się charakteryzują?

  Pełen zdobień, przepychu, wyróżniający się nieregularnością linii – barok, bo o nim mowa, był z pewnością niezwykle pompatyczną konwencją. Co można powiedzieć o tym stylu? Jak wyglądały wnętrza, czym charakteryzowały się meble z tego okresu? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

  Dowiedz się więcej
 • 19/08/2021 1 Komentarz
  Renesans - czym różni się styl elżbietański od stylu jakubińskiego?

  Czasy Odrodzenia w kulturze angielskiej przypadają na rządy dwóch wielkich władców: Elżbiety I z dynastii Tudorów oraz Jakuba I Stuarta. W odróżnieniu od krajów europejskich, w których wciąż panował katolicyzm, na Wyspach Brytyjskich rozwija się zapoczątkowany przez Henryka VIII anglikanizm. Ma to wpływ nie tylko na życie duchowe królestwa, ale i architekturę oraz meblarstwo. W państwie rozwija się całkowicie odmienna niż w Europie kontynentalnej forma renesansu: najpierw styl elżbietański, a potem jakubiński. Czym się różniły obie te konwencje?

  Dowiedz się więcej
 • 09/08/2021 1 Komentarz
  Czym charakteryzuje się styl gotycki?

  Jednym z najbardziej rozpoznawalnych styli architektonicznych jest bez wątpienia gotyk. Strzeliste wieże kościołów, sklepienia krzyżowo-żebrowe, witraże w ogromnych oknach – z tym przede wszystkim kojarzy się ten nurt. Ale co jeszcze warto o niej wiedzieć?

  Dowiedz się więcej
 • 09/06/2021 2 Komentarze
  Czym charakteryzuje się styl ArtDeco?

  W historii sztuki istniało kilkadziesiąt stylów - jedne przeminęły bezpowrotnie, inne wciąż są bardzo popularne. Do tej drugiej grupy należy art déco; mimo że minęło przeszło 100 lat od kiedy zawitał on w architekturze, malarstwie i meblarstwie, to wciąż posiada ogromne grono miłośników.

   

  Dowiedz się więcej
 • 22/02/2021 3 Komentarze
  Gdzie szukać starych mebli?

  Marzy Ci się salon z duszą, kuchnia, której największą ozdobą będzie przedwojenny kredens albo gabinet ze stojącym na środku pomieszczenia zabytkowym biurkiem, ale nie wiesz, gdzie poszukać starych mebli? Wpadnij na giełdę antyków!

  Dowiedz się więcej
 • 22/01/2021 1 Komentarz
  Wpadasz na Giełdę Antyków? Sprawdź co jeszcze możesz zobaczyć w Poznaniu

  Jeśli usłyszałeś o naszej Ogólnopolskiej Giełdzie Antyków i wybierasz się właśnie na poszukiwania ukrytych skarbów do Poznania, wykorzystaj okazję, by pozwiedzać to piękne miasto! Stolica Wielkopolski ma naprawdę wiele do zaoferowania!

  Dowiedz się więcej
 • 08/01/2021 10 Komentarze
  Co można znaleźć na giełdzie staroci?

  Jest takie jedno wyjątkowe miejsce, miejsce z duszą, pełne ukrytych skarbów i czekających na każdym kroku cudów, w którym można znaleźć niemalże wszystko, począwszy od antycznych mebli, poprzez używane książki, aż po dzieła bardziej lub mniej znanych artystów. Co to za magiczny zakątek? Oczywiście giełda staroci!

  Dowiedz się więcej

Skontaktuj się
z nami

Obserwuj nas
lub udostępnij znajomym!