Wpadasz na Giełdę Antyków? Sprawdź co jeszcze możesz zobaczyć w Poznaniu

Jeśli usłyszałeś o naszej Ogólnopolskiej Giełdzie Antyków i wybierasz się właśnie na poszukiwania ukrytych skarbów do Poznania, wykorzystaj okazję, by pozwiedzać to piękne miasto! Stolica Wielkopolski ma naprawdę wiele do zaoferowania!

 

1. Ostrów Tumski – tu narodziła się Polska?

Zacznijmy od atrakcji położonych najbliżej Giełdy Antyków na Michała. Pierwszym miejscem, które powinieneś odwiedzić, jest poznański Ostrów Tumski. To być może tu tak naprawdę narodziła się Polska, a Mieszko I przyjął Chrzest. Na Ostrowie Tumskim znajduje się najstarsza katedra w kraju, w której można zobaczyć Złotą Kaplicę pełniącą funkcję mauzoleum Piastów. Tuż obok stoi Muzeum Archidiecezjalne z bogatą kolekcją sztuki sakralnej oraz Rezerwat Genius Loci z pięknie zachowanym fragmentem wałów grodowych. To nie jedyne miejsce dla pasjonatów historii w tej okolicy – na wyspie ulokowano również Bramę Poznania, czyli interaktywne centrum opowiadające o kolejach losu naszego państwa, w którym doskonale bawią się zarówno dorośli, jak i dzieci.

 

2. Z giełdy antyków na Koziołki, czyli zwiedzanie Starego Rynku

Punktem obowiązkowym każdego turysty odwiedzającego Poznań jest Stary Rynek otoczony przepięknie odrestaurowanymi kamieniczkami z klimatycznymi podcieniami. Na środku placu znajduje się renesansowy Ratusz, z wieży którego, dokładnie w południe, wyjeżdżają słynne poznańskiego koziołki trykające się rogami 12 razy. Na płycie rynku wprawne oko dostrzeże również cztery fontanny, pręgierz oraz oryginalny posąg Bamberki dekorujący miejską studzienkę. Warto skręcić w uliczkę Świętojańską, która chodzi do barokowej Bazyliki Kolegiackiej, w ul. Zamkową prowadzącą do Zamku Przemysła albo Wielką, a następnie Klasztorną, gdzie znajduje się Rogalowe Muzeum. Do wszystkich tych atrakcji z Giełdy Antyków na Michała można dojść spacerem, to zaledwie 3 km drogi.

 

3. Obcowanie z naturą: Nowe Zoo i poznańskie parki

W takiej samej odległości od Giełdy na Michała znajduje się Nowe Zoo. Jest to drugi, zaraz po gdańskim, największy ogród zoologiczny w Polsce. Na 117 ha mieszka przeszło 400 gatunków zwierząt, w tym słonie, niedźwiedzie, zebry, żyrafy, małpy i kilkanaście gatunków sów. Z Nowego Zoo można dojść do otwartej niedawno nadziemnej kładki spacerowej usytuowanej w koronach drzew oraz Jeziora Maltańskiego, gdzie kursuje kolejka wąskotorowa. Wszystkim miłośnikom spacerów polecamy również przejść się do będącego pomnikiem historii Parku Cytadela albo położonego w dzielnicy willowej Parku Sołeckiego.

A zatem zarezerwuj sobie jakiś weekend - lub dłużej, zwiedzenie tych kilku atrakcji może zająć sporo czasu - wpadnij na Giełdę na Michała (jesteśmy otwarci w każdą sobotę i niedzielę od 8.00 do 14.00) lub na organizowaną w drugą sobotę miesiąca Ogólnopolską Giełdę Antyków, a potem ruszaj odkrywać uroki Poznania!

0
Feed

Zostaw komentarz