Gdzie szukać starych mebli?

Marzy Ci się salon z duszą, kuchnia, której największą ozdobą będzie przedwojenny kredens albo gabinet ze stojącym na środku pomieszczenia zabytkowym biurkiem, ale nie wiesz, gdzie poszukać starych mebli? Wpadnij na giełdę antyków!

 

Miejsce, w którym zatrzymał się czas

Giełda staroci to bazar, na którym na nowych właścicieli czekają setki przedmiotów różnego rodzaju, w tym i przepiękne meble. Wystawiają się tu nie tylko lokalni handlarze, ale też i pasjonaci antyków z całego kraju, a czasem i z sąsiednich państw. Poszukiwacze akcesoriów z duszą, miłośnicy historii oraz pamiątek z dawnych lat doskonale wiedzą, że mogą tu znaleźć prawdziwe białe kruki, unikatowe okazy, nowy eksponat do swoich kolekcji czy po prostu jakiś mniej lub bardziej praktyczny drobiazg, w którym zaklęty został czas. Bez problemu kupisz tu więc zabytkowy mebel pasujący do aranżacji salonu czy sypialni, i to w dodatku w atrakcyjnie niskiej cenie. Takie targi staroci są organizowane praktycznie we wszystkich większych miastach. Jeśli jesteś z Poznania, to serdecznie zapraszamy na Giełdę na Michała, która jest otwarta w każdy weekend!

 

A jeśli nie giełda antyków to co?

Starych mebli można szukać nie tylko na giełdzie, choć to zdecydowanie najprostszy sposób na nabycie wartościowych przedmiotów z minionych stuleci. Biurka, stoliki, kredensy, szafy czy łóżka często czekają na nowych właścicieli również w antykwariatach - decydując się na taki krok będziesz mieć pewność, że zakupiony przedmiot jest oryginalny, bowiem handlarze z reguły dają klientom certyfikaty autentyczności. Dużo atrakcyjnych przedmiotów jest wystawianych również na lokalnych serwisach ogłoszeniowych, portalach aukcyjnych i mediach społecznościowych. Możesz spróbować też poszukać antyków na... stryszku w rodzinnym domu – często ludzie nie wiedzą, jakie skarby trzymają pod dachem albo w piwnicy! Alternatywne rozwiązanie to poczekać na wywóz odpadów wielkogabarytowych na osiedlu. Gdy następnym razem będzie on organizowany, zobaczysz, jak wiele starych, całkowicie zdatnych do użytku mebli jest wystawianych przed domy. Kto szuka, ten znajdzie!

0
Feed

Zostaw komentarz